First Weekend

Participation

Joining possible until
Oct 6, 2020, 5:35:00 PM
Join

About this event

Category
Social
Organizer
Social Activities Committee
From
Oct 2, 2020, 4:00:00 PM
Until
Oct 4, 2020, 8:00:00 PM

First Weekend

 

**ENGLISH FOLLOWS DUTCH**

Elk jaar organiseert Machiavelli een weekend vol spel, sport en plezier voor eerstejaars Machiavellianen. Het Eerste Weekend is DÉ manier om nieuwe medestudenten te leren kennen. Maak herinneringen en vrienden voor de rest van je studententijd! Het thema dit jaar is Niccolò’s escape! Wat dit thema precies inhoudt ontdek je in de komende dagen en natuurlijk op het weekend zelf! Het weekend belooft, ondanks de huidige situatie, een groots evenement te worden! Ben jij klaar om de strijd aan te gaan voor de befaamde Eerste Weekend prijs? Meld je dan vandaag vanaf 17:00 aan voor het beste weekend van jouw studententijd. Aanmelden kan via de website en VOL = VOL, dus wees er snel bij!

WAT: Eerste Weekend 

WANNEER: 2 t/m 4 Oktober

PRIJS: €56,- 

Link naar de website: https://www.svmachiavelli.nl/activities/41925-first-weekend 

Vind hier het contract voor het Eerste Weekend: https://www.svmachiavelli.nl/shop/contracts

(Uiteraard nemen wij bij organisatie en tijdens het evenement de Corona maatregelen in acht en staat de veiligheid van onze leden voorop)

 

-------------

 

Every year Machiavelli organizes a weekend, full of games, sports activities and loads of fun for our first year Machiavellians! The First Weekend is THE way to get to know your fellow students. Create memories and friends for the rest of your college days! This year's theme is Niccolò's escape! You will discover what this entails in the coming days and of course on the weekend itself! Despite the current situation, the weekend promises to be an amazing event! Are you ready to compete for the famous First Weekend prize? Then sign up today at 5 pm sharp for the best weekend of your first year. You can register via the website and SOLD OUT = SOLD OUT, so be quick!

 

WHAT: First weekend

WHEN: October 2nd to 4th

PRICE: € 56, -

Link to the website: https://www.svmachiavelli.nl/activities/41925-first-weekend

Find the contract for the First Weekend here: https://www.svmachiavelli.nl/shop/contracts.

(We want all our members to be safe and we are keeping the COVID-19 measures in mind while organizing the event and during the event)