First Weekend

Participation

Joining this event is not possible anymore

About this event

Category
Social
Date and time
5 Nov 2021 00:00 - 7 Nov 2021 00:00

First Weekend

** ENGLISH FOLLOWS DUTCH **

Beste eerstejaars,

Van 5 t/m 7 november organiseert Machiavelli wederom het First Weekend. Tijdens dit weekend moeten jij en je team het opnemen tegen de andere teams in een gruwelijke (maar leuke) competitie, waarvan de winnaars rijkelijk zullen worden beloond met roem, glorie en een hele speciale prijs…. Of je nu wint of verliest, First Weekend zal jou en je medestudenten zeker weten dichter bij elkaar brengen!

First Weekend is HET evenement dat je niet mag missen, dus zeg je baan op of neem een paar dagen vrij, leg je boeken neer, pauzeer het studeren en meld je aan voor een van de grootste evenementen van het jaar.

De kaartverkoop voor First Weekend gaat volgende week woensdag 20 oktober om 16.00 uur online, een kaartje kost 65 euro (Hier zit eten, verblijf en vervoer bij inbegrepen)! Zorg er dus voor dat je een ticket bemachtigt zodra je de kans krijgt, want als alle plekken weg zijn, zijn ze voorgoed weg. Mis het niet, tot dan!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear First-Years,

From the 5th to the the 7th of November Machiavelli will once again be organising its first weekend. During this weekend you and your team will have to compete against the others in a gruesome (yet fun) competition, the winners of which shall be handsomely rewarded with fame, glory and a very special prize…. Whether you win or lose though, First Weekend will surely be a bonding experience for all!

First Weekend is THE event that you cannot miss, so quit your jobs or take some days off, put down your books, pause your studies and join us on one of the greatest events of the year.

The ticket sale for First Weekend will go online next week Wednesday on October 20th at 16.00, a ticket costs 65 euros (this includes, food, accommodation and transportation)! So make sure you get a ticket as soon as you get the chance since once all spots are gone, they’re gone for good. Don’t miss out, see you there!

 

Our sponsors