News

Information on the last borrel ticket sale

*** English follows Dutch *** 

 

Vanavond is de kaartverkoop voor de laatste borrel van het jaar! Om 17:00 zijn de kaartjes voor de eerste en tweede shift beschikbaar via de Machiavelli Webshop: https://www.svmachiavelli.nl/shop/webshop. Er is een beperkt aantal kaarten en OP=OP. Voor leden zonder Nederlands bankrekeningnummer, die normaal een kaartje in de Machiavelli Kamer halen, zijn er “gratis” kaarten in de webshop. Voor deze kaarten hoef je nu niet direct te betalen, maar kan er met pin betaald worden op de borrel zelf! Daarvoor heb je geen bankgegevens nodig. Let op, dit is alleen voor leden zonder Nederlands bankrekeningnummer! 

Een kaartje kost weer 5 euro (per shift) en daar voor krijg je drie consumptie muntjes. Dat is dus winst! Wij hebben er zin in en hopen jullie volgende week te zien! 

WAT: kaartjes voor de laatste borrel van het jaar 
WANNEER: vanavond om 17:00 
WAAR: De Machiavelli Webshop: https://www.svmachiavelli.nl/shop/webshop 
PRIJS: 5 euro per kaartje 

— 

Tonight the ticket sale for the last borrel of the year opens! Tickets for the first and second shift are available from 5 PM onwards via the Machiavelli Webshop: https://www.svmachiavelli.nl/shop/webshop. There is a limited amount of tickets and sold out = sold out. For members without a Dutch bank account number, who normally can get a ticket in the Machiavelli Room, there are "free" tickets in the webshop. You do not have to pay directly for these tickets, but you have to pay by card on the borrel itself! You do not need bank details for this ticket via the webshop. Please note: this is only for members without a Dutch bank account number!

A ticket costs 5 euros (per shift) and three drink tokens are included in that price. So that's a profit! We are looking forward to it and hope to see you next week!

WHAT: tickets for the last borrel of the year
WHEN: tonight at 5:00 PM
WHERE: The Machiavelli Webshop: https://www.svmachiavelli.nl/shop/webshop
PRICE: EUR 5,- per ticket

Comments

Log in to read and post comments