Mid-Years General Assembly

About this event

Category
General Assembly
Date and time
Feb 17, 2021 17:30 - 21:30

Mid-Years General Assembly

English follows Dutch

Machiavelli's halfjaarlijkse algemene ledenvergadering komt eraan! Het huidige bestuur zal het halfjaarverslag presenteren door te reflecteren op het afgelopen halfjaar en hun plannen voor het volgende halfjaar presenteren! Doe met ons mee om te discussiëren, te leren en te stemmen om deel uit te maken van de democratie binnen Machiavelli! De walk-in begint om 17.30 uur en de GA begint om 18.00 uur op Zoom. De rapporten zullen op de website te lezen zijn! We zien jullie daar!
-----------
Machiavelli's Mid-Years General Assembly is coming up! The current board will present the half year report by reflecting on the past half year and present their plans for the next! Join us to discuss, learn and vote to be part of the democracy within Machiavelli! The walk-in begins at 5:30pm and the GA begins at 6pm on Zoom. The reports will be available to read on the website! See you there!

Zoom link and more information: SV Machiavelli - Online General Assembly